HISTORY

Одна з двох самих північних віскікурен Шотландії, знаходиться в центральному місті Керкуолл графства Оркні. Графство сформовано з 70 островів, які омиваються Північним морем і Атлантичним океаном.

Назву віскікурні було запозичене від гавані Scapa — Flow на березі якої в 1885році, вона була побудована.
Суворі кліматичні умови, особливий терруар і ручне виробництво накладають відбиток унікальності на стиль самого віскі.

Це одна з найбільш малооб’ємних дістіллер Шотландії виробляє в рік всього 1,3 млн літрів солодового дистиляту. У порівнянні її сусід Highland Park, вона ж друга з двох існуючих дістіллер Оркнейських островів виробляє 2,5 млн літрів, а в той же час The Glenlivet, один з лідерів Спейсайд — 21 млн.

Scapa ніколи не виробляла великої кількості релізів Single Malt і не проводила гучних маркетингових компаній, слава цього віскі передається з покоління в покоління, і всі любителі Молта високо цінують цей напій за його традиційність і неповторний стиль.

SCAPA

Стиль Scapa: елегантний, але в той же час яскраво виражений квітково-фруктовий аромат, в смаку соковитий, маслянистий, досить солодкий і трохи солонуватий.

Варто згадати, що солодові дистиляти Scapa також входять до деяких релізів віскі категорії Blended, наприклад Ballantine`s.

ВИРОБНИЦТВО. На відміну від інших острівних віскікурен Шотландії на Scapa не використовують торф для сушки солоду, що дозволяє в підсумку формувати тропічну ароматику і солодкуватий смак.

У процесі дистиляції на першому етапі використовується куб Lomond, один з останніх двох, що залишилися в Шотландії, який також вносить свій внесок у фруктову стилістику Scapa.
Витримка спиртів проходить тільки в бочках першого наливу з-під бурбона. В результаті меншаінтенсивність випаровування спиртів концентрація аромату і його багатогранність посилюються.

На сьогоднішній день на постійній основі віскікурня виробляє два релізи.

COLLECTION

SCAPA "SKIREN"

SCAPA «SKIREN» 40%

Назва релізу «Skiren» походить від древнескандинавского слова, що означає «сяючі небеса».

Напис на етикетці «The Orcadian» походить від скандинавського слова, що означає «човен», яка в даних краях називається «Orkney Yole» і є традиційним морським рибальським судном.

Реліз був випущений в 2015 році і прийшов на заміну попередньому Scapa 16yo.

Аромат: елегантний, яскраво виражений, квітково-фруктовий з нотами стиглої груші, ананаса і цитрусових фруктів.

Смак: Шовковистий і досить солодкий з тонами медової дині, груші і лимонного щербета на тлі відтінків морської солі.

SCAPA "GLANSA"

SCAPA «GLANSA» 40%

Назва релізу «Glansa» походить від древнескандинавского слова, яке означає «блискучі грозові небеса».

Реліз був випущений в 2016 році. Він став сюрпризом не тільки для шанувальників Scapa. Солодові спирти, як і для попереднього релізу були витримані в бочках першого наливу з-під бурбону, а унікальності надала довитримка в бочках з-під димного (торф’яного) віскі.

Аромат: яскраво виражений, фруктово-пряний з нотами персика, ананаса і ванілі та димні тони.

Смак: Шовковистий, досить солодкий і пряний з тонами стиглого персика, вершкової іриски і ванілі на тлі пікантного димного тону.

зустрічайте по всій мережі магазинів